top of page

Viking Wokrout příběh

IMG_1976 (2).jpeg
viking_workout_logo_zlute.png

 

Vítám vás na stránkách Viking Workout!

Skutečnost, že čtete tento text již poukazuje na to, že se zajímáte o zdravou životosprávu a to je dobře. Chcete si zacvičit netradičním způsobem, pobavit se u toho a poznat třeba i zajímavé přátele? Tak to vás rád poznám a pomůžu vám na vaší cestě za sebezdokonalením.

Kdo jsem?

Jmenuji se Mára a zkušenosti se sportem nabírám již od raného dětství, kdy jsem vystřídal několik sportů, ale později jsem se nejvíce začal zajímat o crossfit, neboli tréninky zaměřené jak na kardio, tak na nabírání svalové hmoty.

Po pěti letech v sedavé práci jsem i přes časté cvičení až 5x týdně

začal pociťovat problémy s bolestí za krkem a se zády. Později jsem zjistil, že tento problém plyne právě z nesprávného sezení u počítače. Pokud trpíte podobnými problémy, velmi rád vám poradím i v této oblasti.

Moje ideologie a co od mých tréninků čekat?

Pokud si chce v dnešní době člověk zlepšit kondičku, či si zaposilovat,

často ho nenapadne nic lepšího, než zajít do posilovny. Do klimatizovaného, uzavřeného prostoru v budově, kde si stoupne na běžící pás a kouká se na televizi, nebo cvičí izolované cviky na strojích. 

Já například od jak živa miluji sport, ale také přírodu a pokud chce člověk nabírat také svalovou hmotu, venku k tomu má pramalé možnosti. Proto jsem začal vést kruhové tréninky v parcích, kde vždy kompletně rozvrhnu stanoviště se zajímavými pomůckami, které přinesu (např.  kettlebelly, TRX systém, step, obouruční činky, posilovací lano, které znáte z crossfitových posiloven, medicimbaly, a spoustu dalších posilovacích pomůcek). Tyto pomůcky volím vždy dle dané obtížnosti lekce a preference zájemců. 

V začátečnických lekcích cvičíme pouze s váhou vlastního těla, eventuelně s lehčími či speciálními pomůckami.

Dechová cvičení

Lekce jsou provázeny dechovými cvičeními, díky kterým prokrvíte a prokysličíte váš mozek a svaly ještě lépe. Výsledkem pak bude nejen účinnější trénink, ale také skvělý pocit štěstí a uvolněnosti na konci lekce.

 

Kde a jak cvičíme

Příroda má obrovskou moc na psychiku - již po 20 minutách strávených v přírodě, bez telefonů, vám rapidně klesá hladina stresu. Proto jsou v případě hezkého počasí tréninky vždy provozovány v některém z parků, přímo na trávě. Pro dosažení ještě účinnějšího načerpání energie z přírody doporučujeme cvičit na boso, nebo ve speciálních barefootových botách s tenkou podrážkou, kdy fyzicky cítíte kontakt se zemí.

V případě špatného počasí jsou tréninky vedeny ve velmi prostorné tělocvičně v areálu SK Aritma na Divoké Šárce. V těchto prostorech se rovněž kontinuálně cvičí v celém zimním období.

Osobní trénink a výživové poradenství

Správná životospráva samozřejmě neobnáší pouze cvičení, ale velmi úzce také souvisí se stravováním a denním harmonogramem. Rád s vámi proberu obě oblasti, doporučím vhodné cviky, nebo sestavím jídelníček pro každý typ postavy, všechny věkové kategorie, pro ženy i pro muže. 

Jak osobní trénink, tak výživové poradenství obnáší prvotní celkovou analýzu vaší životosprávy a vaší pohybové úrovně, na základě které vám na míru vytvořím nejvhodnější řešení.

Tak přijďte a zkuste si u mě první hodinu zdarma.

 

Budu se na vás těšit! Mára

bottom of page